germannoel365 germannoel365
  • 22-08-2020
  • Mathematics
contestada

janie bought 4 apples and 4 bananas .each apple costs 0.40 and each banana cost 0.40 enter an expression representing the total cost

Respuesta :

drevargas21p03nsx
drevargas21p03nsx drevargas21p03nsx
  • 22-08-2020
4(0.40) + 4(0.40) = x
Answer Link

Otras preguntas

what document established the system of government in the United states
Which statement about the treatment of Japanese Americans during World War II is true? A. Thousands of Japanese Americans returned to Japan rather than serve in
"9. If a is a non-zero constant, determine the vertex of the function y = -x2 + 4ax + 3 in terms of a. A) (2a, 4a2 + 3) B) (-2a, 12a2 + 3) C) (a, 3a2 + 3) D) (-
explain how the energy from a wood campfire actually comes from the sun
In what way was Martin Luther a “crude” man? Explain the 2 of the statements that he made.
In recent years, Egypt's economy has changed from? a- exporting mainly cotton to exporting mainly oil and petroleum product b- exporting raw materials to export
The difference of a number divided by 3 and 9 is equal to 8 .
Which points are 56 units from the point located at 13 on a number line? A. –69 and 69 B. –69 and 43 C. –43 and 69 D.
how were shantytowns, soup kitchens and bread lines a response to the depression?
What happens when workers are laid off?