Yahoskarod09 Yahoskarod09
  • 24-07-2020
  • Mathematics
contestada

Pecans sell for 7.95 per round. How much will 3.2 pounds cost? NEED STEP BY STEP EXPLANATION.

Respuesta :

rayneelangley rayneelangley
  • 24-07-2020

Answer:

$25.44

Step-by-step explanation:

if they sell for 7.95 and you get 3.2 you do 7.95 times 3.2

Answer Link

Otras preguntas

Which of the following crops is commonly grown using the terracing technique
hey can you please help me posted picture of question
which of the following is not an impact associated with the use of hydroelectric energy?
please help posted picture of question
In 1864, under the leadership of general _________________, the union carried out its goal of destroying railroads by capturing atlanta, georgia, which was an i
how many teeth are found in each species' maxilla
Choose the sentence in which the italicized word is used correctly. A) You must register for the coarse on the school's website. B) The horse's mane was coarse
What questions should you ask to determine a text’s context?
Jane lives in Middleton, where the tax rate is 2.9%. Her property is assessed at 189,000. What is her tax? A. 5,481 B. 6,517 C. 54,810 D. 65,172
Imagine you are waiting for a train to pass at a railroad crossing. Will the train whistle have a higher pitch as the train approaches you or after it has passe