Diego4601 Diego4601
  • 21-07-2020
  • Mathematics
contestada

Quiero volver a aprender matemáticas Pero Nose de donde empezar Que me recomiendan?

Respuesta :

lolpuopo lolpuopo
  • 21-07-2020

¡Khan Academy es una excelente manera de comenzar! ¡Empecé a aprender desde allí y es gratis!

Answer Link

Otras preguntas

you buy six notebooks and a backpack. The cost of the backpack is$ 17.90. You pay 6% in sales tax. Your total bill is $30.74 how much does each notebook cost?
which one of these does a eukaryotes usually contain a nucleus specialized organelles genetic material or all of the above
Which of the following functions can plants and animal cells both perform? A: locomotion B:photosynthesis C:reproduction or D: oxygen production
Write the equation for 5x + 2y = 3 in slope-intercept form.
From 800–1200, the Khmer and Mon peoples moved into the northern regions of A. Cambodia. B. Thailand. C. Vietnam. D. Myanmar
a hairstylist schedules 1/4 hour to trim a customers hair and 1/6 hour to style the customers hair. the hairstylist plans to work 3 1/3 hours each day for 5 day
Mr.Young had some bottles of apple juice and orange juice. The ratio of the number of bottles of apple juice to the number of bottles of orange juice was 3:2. A
A rectangular parcel of land has an area of 7,000 ft2. A diagonal between opposite corners is measured to be 10 ft longer than one side of the parcel. What are
what is 2 equivalent ratio for 11/10
How can I use obscure in a complex sentence?