yolandamoreno242416 yolandamoreno242416
  • 21-07-2020
  • Mathematics
contestada

Cheryl bought 3.4 pounds of coffee that cost $6.95 per pound . How many did she spend on coffee

Respuesta :

boredanairplane
boredanairplane boredanairplane
  • 21-07-2020

Answer:

23.63

Step-by-step explanation:

multiply the cost by the pounds

Answer Link
Unprecedented Unprecedented
  • 21-07-2020

Answer:

$23.63

Step-by-step explanation:

3.4 X 6.95 = 23.63

Answer Link

Otras preguntas

when someone hits you what hits you first? the hand or the air?
what is the ph of a solution with a [H+] of 10^-8
How hight the earth atmosphere extends to I think the choices are wrong !
Need help on. This one please
5. A man has $10,000 to invest. He invests $4000 at 5% and $3500 at 4%. In order to have a yearly income of $500, he must invest the remainder at: (a) 6% (b) 6.
How do scientist think people migrated from Asia to the americas during the last ice age?
What are proofs? How are they different from theorems?
For 1983 through 1989, the per capita consumption of chicken in the U.S. increased at arate that was approximately linear. In 1983,the per capita consumption wa
The sum of seventy-six and a number is twice the number
Pls help 2 Question