hallethan506
hallethan506 hallethan506
  • 23-06-2020
  • Mathematics
contestada

A six-pack of juice sells for $2.28. What does 1 can cost?

Respuesta :

Centio33
Centio33 Centio33
  • 23-06-2020

Answer:$0.38

Step-by-step explanation:

Answer Link
Wishing Wishing
  • 23-06-2020

Answer:

$0.38 or 38¢

Step-by-step explanation:

$2.28÷6 cans=

$0.38 or 38¢

A can costs $0.38 or 38¢

Answer Link

Otras preguntas

Which is the most appropriate unit of measurements to use to measure the thickness of a quarter? Elaborate. A.) meters B.) Kilometers C.) Centimeters D.) Millim
solve for r F= k (m1m2/r^2)
What role do media, such as virtual worlds, play in shaping gender stereotypes?
when it is winter in europe, what season is it in asia and why?
How can I work out 30% of (blank) is 60?
the continuous muscular tube of the digestive system is called the
a) six pens and five pencils cost $2.50 while three pens and two pencils cost $1.15 . what will be the cost of a pen and 4 pencils . please help me
the continuous muscular tube of the digestive system is called the
How can I work out 30% of (blank) is 60?
What is the algebraic expression for this story problem?A tank is filling with water from a natural spring well. Two days ago the water was 10 feet deep, and ye