This is a two-part question: A 12-pack of bottled mineral water sells for $3.85. For the following, state whether to use multiplication or division for the specified amount: a) The cost of one bottle of water:

Respuesta :

Answer:

division

Step-by-step explanation:

12-pack of bottled mineral water sells for $3.85

The cost of one bottle of water= $3.85/12= $0.32

Otras preguntas