alexisdmcknight2006 alexisdmcknight2006
  • 26-05-2020
  • Mathematics
contestada

how many pounds of bluebaries can you buy for 13$

Respuesta :

paytonlaisy
paytonlaisy paytonlaisy
  • 26-05-2020

Divide the total amount by the amount per pound to find the number of pounds:

$13.00 / $4.00 per pound = 3.25 pounds

Answer Link

Otras preguntas

Which function is graphed below? Select all that apply. Photo below Options: y = -2x y = -2-x y = 2-x y = 2x y = - (1/2)x y = - (1/2)-x
Which of the following best defines a nation-state? A. A country where most inhabitants are of the same ethnicity B. A country that recently formed from two ol
Look PLZ,PLZ,PLZ help with this. I have no idea how to do this
The the western U.S ranchers aggressively killed wolves because they posed a threat to their cattle. As the wolf population declined,the deer population began i
3 people are sharing 2/3 of a pizza what's equal sized portion of the whole pizza will each of the three people receive​
On what does Juliet blame the nurse's tardiness? her tendency to babble her age her lack of focus her laziness
what is the inverse of the function below f(x)=-6x+4
how did the creation of iron tools affect the Aryans lifestyle
If a container has 5 rows of boxes that are stacked 3 boxes high and 2 boxes deep, how many boxes are in the container?
IS a 2 year old and a 10 year old on the same level with confit resolution