narutorunner265
narutorunner265 narutorunner265
  • 22-05-2020
  • Mathematics
contestada

Plz answer this 6th grade math question

Plz answer this 6th grade math question class=

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 22-05-2020

Answer:

$7.50

Step-by-step explanation:

[tex]\frac{4}{10}=\frac{3}{x}[/tex], where x is the cost for three bottles of water.

4x=30

x=7.5

Answer Link

Otras preguntas

how many times does 6 go into 81
This explorer discovered a way around the African southern tip. da Gama Cabral Columbus Dias
What might happen to the fish if upwelling stopped?
And Atom can be compared to our solar system because, A The nucleus gives off light like the sun, B both electrons of planets move quickly, C electrons orbit th
What temperature does vodka freeze in fahrenheit?
58 ice skates 2 skates on each person how many skatershow can I get the answer
__________ literally means to connect an electrical current to the earth. for added safety electrical equipment may contain a third prong on the plug. when that
The sentence Studying is when I fall asleep is an example of _____.
City life as we know it began during the Industrial Revolution. True False
The farming methods promoted by the California Ricelands Habitat Partnership are best described as beneficial to both farmers and wetland species because ______