amont12 amont12
  • 23-08-2016
  • Mathematics
contestada

hank bought 2.4 pounds of apples. each pound cost 1.95. how much did hank spend on the apples.

Respuesta :

littlek133
littlek133 littlek133
  • 23-08-2016
2.4 X 1.95 = $4.68.. You multiple the two together.
Answer Link

Otras preguntas

a glider is gliding through the air at a height of 416 meters with s speed of 45.2 m/s. The glider dives to a height of 278 meters. Determine the gliders new sp
How Many Moons Does Each Planet Have?
Shawna reduced the size of a rectangle to a height of 2 inches what is the new width of it if it was originally 24 inches wide and 12 inches tall
explain why electric current produced by power plants is transmitted as an alternating current
I need this asap (24 points) which process results in the formation of a new cell with a full set of chromosomes A) respirationB) digestion C) fertilizationD) e
What is the answer for 4=0.5z-4
A(n) _______________ is an economic barrier because it limits trade between two nations, while a(n) ___________ is an economic barrier because it completely blo
how many times greater is the value of 6 in 640,700 than the value of the 4 in 67,040
What challenges did they face at the end of the war? for veterans
make and use a graphs. graph the pressure exerted by a 75 kg person wearing different shoes with area of 0.01m^2 ,0.02 m^2 ,0.03 m^2, 0.04 m^2, 0.05 m^2. plot