skinnerwarda skinnerwarda
  • 23-08-2016
  • Mathematics
contestada

A 12-punce box of cereal cost $2.29, What is the unit price to the nearest tenth of a cent/

Respuesta :

nerdsrule
nerdsrule nerdsrule
  • 23-08-2016
I'd say it could be $2.40. I hope this helps
Answer Link

Otras preguntas

Why do you think the colonists believed that these laws were intolerable
True or false if n is an integer,then n is a whole number
A bag of rice weighs 3.18 pounds. Find its mass in kilograms (1kg=2.2lb)
When is the quotient greater than 1
Apply the law of conservation of energy to explain how energy is conserved when water evaporates?
What is 1042 divided by 45?
which of the following SI or metric units is a base unit? 1.pascal 2.newton 3.ampere 4.joule I think it would be ampere. if you have the answer can you please
What is a fifth of 60
Which number, is a factor of 14 but not a multiple of 2?
what is the asnswer to this problem d+3n= 1 for n