meli02
meli02 meli02
  • 21-08-2016
  • Mathematics
contestada

In decemberof 2003, the average price for a gallon of regular gas in the united states was $1.50. At that time, what did it cost to buy 12 gallons of gas ?

Respuesta :

samantha2191
samantha2191 samantha2191
  • 21-08-2016
Multiply 1.50 by 12
12(1.5)=18
Answer Link

Otras preguntas

After World War I, how did Japan become a dominant power, producing advanced weaponry to compete with Western nations? They moved to an agrarian based economy.
What is 2 , 3492,349 rounded to the nearest hundred?
A company must decide between scrapping or reworking units that do not pass inspection. The company has 44,000 defective units that have already cost $264,000 t
Does anyone know all of these? (11th Grade Algebra)
help me please thank you​
Advances in the study of led to a classification system based on evolutionary relationships. this new system is based on the concept of a , which contains a
What civilization did the romans borrow many of their gods such as jupiter from?.
Rephrase these sentences using correct asl sentence structure...?1. i need to start my homework in five minutes. 2. she has soccer practice in four hours. 3. si
what are the equivalent fractions of 4/7 and 3/5
Surface of a triangular prism