itstyyy188
itstyyy188 itstyyy188
  • 26-04-2020
  • Mathematics
contestada

Food Lion sold corn at $1.99 for 12-ears. How much is the corn per ear?

Respuesta :

hopethishelps hopethishelps
  • 26-04-2020

Answer:

$0.16

Step-by-step explanation:

1.99/12

.165

$0.16

Answer Link
YanYuan
YanYuan YanYuan
  • 26-04-2020

Answer:

16.58 cents

Step-by-step explanation:

199 ÷ 12 = 16.583

Answer Link

Otras preguntas

As liter of watery have about 2.2 pounds about how much do 5.5 liters of water weigh
Identify a pattern and fine the next number in the pattern. 81,27,9,3 A.-3 B.0 C.1 D.6
The Statue of Liberty is in New York, and the Golden Gate Bridge is in California.
Sam showed how he added 4+2 .tell how sam could find the correct sum
If two lines intersect at right angles, then the two lines are perpendicular. hypothesis or conclusion
What are some interesting facts about water spiders?
45 miles per hour is how many feet per second?
Describe how to combine unequal forces acting in opposite direction
mathmatics what is 0.24 ×100
What is the maximum possible value of 13.7