aprilsimpson71pemscw aprilsimpson71pemscw
  • 24-04-2020
  • Mathematics
contestada

Alexis and 3 friends are at the mall, each person buys a pretzel for $4, sauce for $1, and a drink for $2. Write an expression for the total and find the cost

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 24-04-2020

Answer:

(4+1+2[3])

total cost = 21

Answer Link

Otras preguntas

Answer please .............................................................
The Senate’s constitutional power of advice and consent extends to which of the following? *
Read this story beginning. Suddenly Harry woke up. He heard a noise outside the tent. He grabbed his flashlight, unzipped the tent and shined the light into the
. How do you think periods of war change the way people create and understand art? (Think about the violence, insecurity, and change that usually accompany war.
Two objects are a distance of 1.7 x 103 meters apart. One object has a mass of 3 x 107 kg and the other has a mass of 6 x 108. Determine the gravitational force
PLEASE HELP WILL MARK BRAINLIEST
What belief does Cugoano explicitly state in this passage? People who enslave others are immoral. Education will turn people against slavery. Slavery should b
why did the early atmosphere not have much oxygen?
solve pls brainliest
make your own dish pantry package potluck portfolio