leahroberts567 leahroberts567
  • 24-04-2020
  • Mathematics
contestada

at which store is the cost of apples the lest

at which store is the cost of apples the lest class=

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 24-04-2020

Answer:

a

Step-by-step explanation:

Answer Link
abbyjoyce383
abbyjoyce383 abbyjoyce383
  • 24-04-2020

Answer:

the answer is A

Step-by-step explanation:

when you look at the graph you can see all the answers show four pounds of apples for a certain amount of money

A says that you can have four pounds of apples for three dollars while the others are priced at four,five and eight dollars

hope this helped :)

Answer Link

Otras preguntas

Whats an example sentence with the word sharecropping in it?
Answer PLS On my MAP test, my math score is 231. and I am a 7th grader. so is that a good score and for my colors, I got the yellow one PROFICIENT. pls, no cop
the amount of particles in an object
What is tampering with a domestic violence enhancer?.
Match the task to the occupation. maintains and operates recording equipment makes recordings during program production blends music to components of a film
What is the formula for the nth term of the sequence 2,4,8,16,32
Can someone please answer this, ill give you brainliest Would be very appreciated.
Please need help!!! Government unit vocab
Back growind in Current startes of insurance industry in Ethiopia?
Find the value of x in the diagram shown below. can someone help me here (show the solution)​