ryanpelage813 ryanpelage813
  • 23-04-2020
  • Mathematics
contestada

Molly bought gas for 11.50 for 4 gallons how much did each gallon

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 23-04-2020

Answer:

2.875 is the price of each gallon

Step-by-step explanation:

i divided 11.50 by 4, hope it helps!

Answer Link
mousebert
mousebert mousebert
  • 23-04-2020

Answer:

2.875

Step-by-step explanation:

11.5/4=2.875

Answer Link

Otras preguntas

lindsey earn $70 for working 5 hours. how much does she earn for working 12 lawns?
What was Karl Marx’s perferred political system, and the system that Russia would eventually use for nearly 70 years?? 1.communism 2. Totalitarianism 3. Fascis
The length of a rectangle is 1 yd than three times the width, and the area of the rectangle is 21 yd^2. Find the dimensions of the rectangle.
An equation is shown below: 5(2x - 8) + 15 = -15 Write the steps you will use to solve the equation and explain each step.
Early domesticated animals originally were used for all of the following reasons except __________. A. food B. clothing C. carrying loads D. riding for long dis
help me with this math
Would you expect the bonds in ammonia to be polar covalent?
During the _____ stage, employees are trained in manufacturing and products are carefully inspected for residual flaws.
Do we see equivalent celebrations outside of India?
Solve for x and y. y=x^2-5x+1 x+y=-2