Antonio904 Antonio904
  • 24-07-2016
  • Mathematics
contestada

a pack of 12 sodas costs $ 5.04. what is the unit rate in dollars per soda?

Respuesta :

Me1976 Me1976
  • 24-07-2016
you will need to divide 12/5.04 to get your answer =.042
Answer Link

Otras preguntas

14-(2x+5)=-2x+9 [help?]
how do I simplify 8 to the power of negative 2
Find the unit rate and round to the nearest cent?
What were the legal rights of slaves relative to their masters in the late 1600's under the Barbados Slave Code?
What fraction of £1 is 45p?
8T+5=6T+1 can someone take me through the steps?
5/8 divided by 21/4 is ?
In 1917, Congress passed the _____________ Test Act over President Wilson's veto
No one opposed ____ of the Constitution more vehemently than Patrick Henry.
compare and contrast a mountain range with a mountain system