shay6a6jacksYayamy
shay6a6jacksYayamy shay6a6jacksYayamy
  • 21-07-2016
  • Mathematics
contestada

if four lamps cost $120.00 what is the average cost per lamp?20.0025.0030.0035.0040.00

Respuesta :

Jisallyouget
Jisallyouget Jisallyouget
  • 21-07-2016
The cost of 1 lamp is $30
Answer Link

Otras preguntas

The shortest way to add these six cells is:=SUM(A1+A2+A3+A4+A5+A6)☐ True☐False
Given an = -3n2 - 2Find the first four terms in the sequence.final the first four terms in the sequence.​
Two numbers total -6, and their difference is 12. Find the two numbers.
What are some benefits of golf ? Use in your own words.​
why was the covenant important in terms of western culture​
A runner finished the hundred meter race in 20 seconds. What was his speed in meters per second?
One day, the high temperature was 84 degrees and the low temperature was 68 degrees. Write a compound inequality to represent the day’s temperatures
What was the Triple Alliance?​
If a race car averages 155 miles per hour for 4 hours, how far does the car travel?
The data below shows the age distribution of cases of a certain disease reported during the year at a hospital 34 17 25 37 19 19 27 19 44 24 24 22 32 12 13 16 1