valentinapaolarp valentinapaolarp
  • 25-03-2020
  • Mathematics
contestada

dan bought 24 pounds of sugar for $10. how many dollars did he pu per pound of sugar

Respuesta :

betty0216
betty0216 betty0216
  • 25-03-2020

Step-by-step explanation:

10÷24= .41 cents per pound

Answer Link

Otras preguntas

Three ice cream shops have provided quotes for catering Martina’s ice cream party. Each store charges a delivery fee in addition to a price per person. Each sto
Why was establishing the power of judicial review an important step for the supreme court? consider-what if this case had never come before the court?
OMG PLEASE HELP :( _____9. Leer Read the following weather report and answer the questions in English. El cinco de diciembre Hoy en Boston hace frío y niev
Find the area of the shaded region. Round to the nearest tenth if necessary.
Hemoglobin is responsible for transporting what component within the blood?
Why was establishing the power of judicial review an important step for the supreme court? consider-what if this case had never come before the court?
Sara, a class 9 student was asked to submit a project report on mosquito transmitted disease in school. she visited a nearby hospital where her aunt was staffed
Carmen is an airline attendant. Last week, she worked on flights on 5 small jets and 3 large jets, which could seat a total of 440 passengers. The week before,
What characteristics of the spleen allow it to function in the defense against foreign particles?
Create a recount text telling your experience last new year holiday with your parents in 200 words!