ap526351 ap526351
  • 23-03-2020
  • Mathematics
contestada

James bought 8 apples for 4.96. What is the price of one apple

Respuesta :

deschisymone deschisymone
  • 23-03-2020

Answer:

$0.62

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

How do you say 'fat pig' in German
how do you inscribe a square in a circle?
Sicily is playing a game where she is trying to guess the four digits in her friend's locker code, in any order. The digits range from 1 to 20, and none of the
How Do I Write an Anonymous Letter?
Can someone help me solve this proportion: 5/n=1.5/1.8
Who can vote for or make laws in China?
If x = - 2 and y = 3, what is the value of - x∧- y? the answer is 1/8. how?
Which sentence provides evidence that peoples tastes in food changed over the years of Julia Childs Career?   A. When many people rejected rich french foods , s
Differentiate. y=ln (17-x)
The newly formed Communist PartyA.signed a treaty with the Central PowersB. signed a treaty with the AlliesC. requested protection from JapanD. requested protec