Ashlynbreon Ashlynbreon
  • 23-03-2020
  • Mathematics
contestada

CALCULATOR
7. Chase has $24.35. Het unds of bananas. The bananas cost $0.65 per pound. He also buys 3
apples. Each apple costs $0.75. How much money does Chase have left after buying the bananas and
apples?

Respuesta :

cassielimanni
cassielimanni cassielimanni
  • 23-03-2020
How many pounds of bananas does the question ask?
Answer Link

Otras preguntas

Last month, Hao's ate 40 cans of dog food in 31 days. How many cans should Hao buy to feed his dog for the next 6 days?
Rhenium (Re) is made up of 37.4% 185Re and 62.6% 187Re. The atomic mass of 185Re is 184.953 amu. The atomic mass of 187Re is 186.958 amu. What is the average at
what makes gabbro a rock and not a mineral
What letters identify moisture-resistant latex rubber insulation?
What is the value of the 8 in 826140
while standing next to a pool mat drops a rock from 5 feet above the surface of the water. the rock travels a total distance of 14 feet by the time it gets to t
a reddish-orange element used for electrical wiring
If John works for Kinjo’s Printing Services during the day and Joe’s Diner at night, this would be considered a conflict of interest.
what is 7/8 in decimal
What are the basic elements of music?