hilariezenobia hilariezenobia
  • 22-03-2020
  • Mathematics
contestada

What is the unit rate for a 13 ounce box of cereal that costs $3.99

Respuesta :

najeeb0
najeeb0 najeeb0
  • 03-06-2020

Answer:

.31

Step-by-step explanation:

You do 3.99 divided by 13 to get the price of one

Which is the unit price.

Answer Link

Otras preguntas

how do I do this??? It's for my algebra test on Wednesday.
What Amendment protects a person from cruel and unusual punishment?
What is the intertidal zone?
What best defines nullification?
What happens when you mix 2 different solutions? Give me any example
To protect consumers, the SEC requires brokers and dealers to information about securities. True or False
The most important key to success in college involves knowing how to learn. knowing the right people. developing an accurate memory. understanding how professor
What does the phrase “the cut fell to the Knight” mean? a. The Knight would be the contest's judge. b. The Knight would be the first to tell a tale. c. The K
Another name for a Lewis structure is a(n) _____ formula. a. bent b. linear c. tetrahedral d. electron dot
Glucose and amino acids move in or out of a cell by _____. passive diffusion facilitated diffusion active transport endocytosis and exocytosis