Sierrarichards0906 Sierrarichards0906
  • 26-02-2020
  • Mathematics
contestada

It costs 72 dollars for 12 cookies. How much would it cost for just 1 cookie?

Respuesta :

haileydimas7 haileydimas7
  • 26-02-2020

Answer:

6

Step-by-step explanation:

Answer Link
emily200471lopez
emily200471lopez emily200471lopez
  • 26-02-2020

Answer:

6 dollars

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

¿en dónde lavas la ropa sucia? A. En la máquina de lavar b. En la plancha c. Los ganchos de ropa
A ____________________ region includes one central place and the surrounding areas affected by it
Number 19 is the one I need help
Debra seguir las leyes de tu pais y de tu condomino
Ken went to the store for his mother. He spent $2.37 on groceries. In addition, his mother said he could spend $0.35 on candy. What was his change from a five d
Which demonstrative pronoun best completes the conversation? Corinne: Peux-tu me passer les cahiers? Adele: Quels cahiers? Corinne: _________ qui sont à côté de
How many young people try smoking for the first time each day?
Simplify. 43 · 4-6 by the way the 3 and -6 are expontes
what is the relationships between subsets of the real number system
Suppose you earn $6 per hour at your part-time job. What will your new hourly rate be after a 2.5% raise? Explain. Help me with the explaining please