Saramichelleo
Saramichelleo Saramichelleo
  • 26-02-2020
  • Mathematics
contestada

If in total 5$ For 4
pounds of apples how much would each cost?

Respuesta :

abdulegarcia abdulegarcia
  • 26-02-2020

Answer: each Apple cost 1.25

Step-by-step explanation:

5/4=1.25

Answer Link

Otras preguntas

You and a friend are hiking and find yourselves near the top of a waterfall. There is a path to hike down that takes 1.4 miles to reach the bottom safely and go
during her performance appraisal, jane received feedback from her peers, supervisors, subordinates, and customers. this type of feedback is called . a. 180-de
lassific ariables and For each of the variables described below, indicate whether it is a quant he variable: nominal, ordinal, interval, or ratio. Make sure you
Which sentence is the most effective concession to this counter-argument? O A. Some indigenous peoples hunt whales as a way of life, but that way of life must
62° (7x+14)° (15x-4)° Help please
Why would internal improvements like roads and canals help with the issue of sectionalism?
Calculate the root mean square velocity for the atoms in a sample of helium gas at 25°C
Can you please help me make a 3 sentences about a brief summary of Perseus.
Enslaved people often stopped or delayed work to: A. diminish plantation owners' ability to make a profit. B. convince plantation owners to grant them freedom.
Explain how electron configurations can be used to describe the many colors produced by fireworks.