isaiah11291738 isaiah11291738
  • 26-02-2020
  • Mathematics
contestada

If 12 apples cost 3 dollars how much does 1 Apple cost?

Respuesta :

morganleonlongato morganleonlongato
  • 26-02-2020

Answer:0.25 cents

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

What is the theme of "Kitty & Mack: A Love Story" by Walter Dean Myers?
Water falls down as a stream from a tap. Why does it not scatter?​
Important of English language. write down in bullet point.​
what are the question tags to the following;1.I haven't seen you2.They were living here3.she doesn't understand you4.they couldn't live well​
Despite societal mores that demanded separation of the races, "white slumming" (whites intermingling with blacks in black nightclubs) was common during the Jazz
Why did Bob described his Friend Jimmy to be staunchest, truest and chap in the world?​
Consider the following opportunities. Opportunity 1 requires a $4,000 cash payment now (Year 0) but will result in $14,000 cash received in Year 5. Opportunity
Hạt nhân nguyên tử được tạo bởi
Solve the following equation for d d. Be sure to take into account whether a letter is capitalized or not.
Which best defines the deceptive advertising technique of "customer testimonials"?A. The ad will imply that the product is trustworthy because everyday people