kaitlynnviars
kaitlynnviars kaitlynnviars
  • 26-02-2020
  • Mathematics
contestada

Gas and oil costs = $1,750
Cost per mile = 9.5¢
Miles driven?​

Respuesta :

gabriel2755 gabriel2755
  • 27-02-2020

Answer: 166.25

Step-by-step explanation:

1750/0.095=166.25

(division)

Answer Link

Otras preguntas

Based on the way living things are organized ehat level combines to form organ ststems
When rolling a single number cube, what are the odds, in simplest form, in favor of rolling a 4 or a 5? A. 1:1 B. 1:2 C. 1:3 D. 1:5
There is a pair of parallel sides in the following shape. What is the area of the shape
What addition/subtraction equation should I put?
Select the positive impacts of technology on animal agriculture. more hygienic and humane practices improved fertility of livestock stronger and leaner livestoc
A kite is made up of two isosceles triangles, KIT and KET, with the lengths shown. The top triangle of the kite, ΔKIT, is made from approximately 17 square inch
determine which two of the three given triangles are similar. Find the scale factor for the pair.
A tank of water contains 35 liters of water that leaks 6 liters of water an hour another container contains 29 liters of water that leaks 3 an hour if no the th
PLEASE HELP Which answer provides a counterexample to the following statement: "If a figure has an endpoint, then it is a line segment"?
I need to find the equation of the line