kidvs13 kidvs13
  • 26-02-2020
  • Mathematics
contestada


in first grade, Rebecca's school lunch cost $2.50. By seventh grade the cost of lunch increased By 75%
What is the cost of Rebecca's lunch in seventh grade?

Respuesta :

jasmiiine0325 jasmiiine0325
  • 26-02-2020

Answer:

3.25

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

who is Ahmad shah Durrani?​
Which of the following terms is defined as "a point of view based on personal beliefs or preferences, rather than on scientific evidence"?
What is true about life under slavery ? A.Most slaves had the option to move back to Africa after a period of time B.Slaves could generally live anywhere they
help me its due today
What is its height?
what is the difference between fair and just
TO A DAUGHTER LEAVING HOME by Linda Pastan When I taught you at eight to ride a bicycle, loping along beside you as you wobbled away on two round wheels, my own
1+(-2)+(-3) = - Simplify the expression
Can someone help me find this please ?
What is the process, where living organisms produce their own kind of species?