kik83123456789
kik83123456789 kik83123456789
  • 25-02-2020
  • Health
contestada

How is strength
usually measured?

 12-minute run walk assessment

 Push-up test

 Zipper stretch test

 1RM test

​

Respuesta :

lucascastilla3
lucascastilla3 lucascastilla3
  • 25-02-2020
Answer: 1Rm test

Explanation: I took physical ed, and personal fitness and those were both helpful and gave me answer to strength which was 1ᖇᗰ TᗴᔕT
Answer Link

Otras preguntas

Keisha collected a total of $ 108 selling cookies for her scout troop. If the cookies cost $4 per box, how many boxes did she sell?
pleaseee need help ASAP ​
PLS HELP ASAP IM MARKING BRAINLIEST. This is science
Without using a calculator, fill in the blanks with two consecutive integers to complete the in equality
Which goal did the Founding Fathers have when they created the national government under the Constitution? O They wanted a government that was strong enough to
Hannah has a bag that contains orange chews, lemon chews, and lime chews. She performs an experiment. Hannah randomly removes a chew from the bag, records the r
if the hypothesis test is left-tailed use the ___ column with a ___ sign
A 2-pack of juice boxes costs $0.44. What is the price per box? A. $0.44 per box B. $0.88 per box C. $0.22 per box D. $0.11 per box
what is the rarest language still spoken today
The project team identified the completion of the first module to be the first significant event. The completion of Module One is a _____. requirement risk stak