Idciwantanswers Idciwantanswers
  • 22-02-2020
  • Mathematics
contestada

Math help again in regards to prices.

Math help again in regards to prices class=

Respuesta :

profarouk profarouk
  • 22-02-2020

Answer:

(a) 37÷8 = 4.625 dollars per hour

(b) 10÷20 = 0.5 dollars per pound

Answer Link

Otras preguntas

Nucleic acidis include
Please Help Quick ASAP Hurry Please Solve these please this is 9th grade pre-algebra Evaluate each expression using the values m=7, r=8 and t=2. 1. 5m-6 2. 4m
I need help on this question...
Calculate the slope (12,5) (17,5)
It said B. tell what each of these things was like. Use the president of the verb said and the correct form of the adjective given. Follow the model.if you cant
factor this equation: y^2+5y-84
4. Where do individuals spend the money they earn, and how does this keep the economy going?
What does Ralph consider doing? In lord of the flies chapter 5
Cassidy conducts a scientific investigation about the types of birds in her community. She goes to a park each day at 5:00 P.M. for seven days to take notes on
what’s The definition of sorrow