jamesegrant14
jamesegrant14 jamesegrant14
  • 25-01-2020
  • Mathematics
contestada

if a pound of almonds costs $8, how many ounces can be bought for $4.60?​

Respuesta :

yerikd12
yerikd12 yerikd12
  • 25-01-2020
Pedrito en la casa de su amigo
Answer Link
kaitlinbiggin
kaitlinbiggin kaitlinbiggin
  • 25-01-2020
9.2 ounces can be bought.
Ver imagen kaitlinbiggin
Answer Link

Otras preguntas

Mineralogy/EARTHSCIENCE Answer the following questions briefly but concisely. Remember to answer in complete sentences1. What is the importance of mineral explo
A boy who weighs 66 Ib on earth 10.92 Ib on the moon. How much will a man who weighs 185 Ib on earth weigh on the moon? 2,020.2 40.2 30.6 720.72
The difference between the product of (-15) and (-2) and the sum of (-10) and (+3)Write a mathematical expression that represent the statement given above.​
This perspective of research was catalyzed by the arrival of computers: O behavioral cognitive O biological O sociocultural Question 3 pts
What is the solution to the equation 5x-7 = V3x+5?
please answer the question :]
Use what you learned about Pythagorean Theorem to find the height of the cylinder. Round to the nearest hundredth. (10 points)
serve(s) to increase cellular surface area. O plasma membranes O integral proteins O microvilli o intracellular fluid
Help!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
she is ........ ??? a,happiness b,a famous actress c,kindly d,nosily