micahzarinox7nt6
micahzarinox7nt6 micahzarinox7nt6
  • 23-01-2020
  • Mathematics
contestada

phil paid $32 for 10 pounds of jellybeans. how mich did phil pay per pound​

Respuesta :

adraginskiyalumno adraginskiyalumno
  • 23-01-2020

Answer:3,2

Step-by-step explanation:32/10

Answer Link

Otras preguntas

SO2 + H2O = H2SO3 and not H2SO4?
what are two ideas or tips about time management
Systems in nature tend to undergo changes toward___? Explain your answer. 1. lower energy and lower entropy. 2. lower energy and higher entropy. 3. higher ene
Complete the sentence with the present tense of the reflexive verb in parentheses. Remember to use the correct reflexive pronoun! Here are accents you can cut a
For Pi Day, Matt noticed that there were three pies that were left untouched. In addition, another 4 slices o pizza were uneaten. If there were a total of 46 sl
Euglena is a unicellular protist. Other examples of protists include amoeba and paramecium. Euglena are unique because they behave like plants and like animals
Which sentence from an argumentative essay about genetically modified foods best states a claim? Genetic modification is the act of combining various genes fro
Rearrange the formula F = mg + ma for a.
Two teams of workers were scheduled to produce 680 parts in a month. The first team produced 20% more parts than planned and the second team produced 15% more t
I need help please.