tyhyafields
tyhyafields tyhyafields
  • 23-01-2020
  • Mathematics
contestada

The grocery store sells for $4.50 a pound and Asian pears for $3.75 a pound. Write an equation in standard form for the weights of kumquats k and Asian pears p that a customer could buy with $16

Respuesta :

jamesy55 jamesy55
  • 23-01-2020

Answer:

57

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

way of life in 1770 for the cherokee
How do I solve 5x=-4y+4;x=1,2,3
Twelve cows produce 224,988 pounds of milk. Find the unit rate in pounds per cow.
how do you say 1:15 in spanish
Why do you think the colonists believed that these laws were intolerable
Twelve cows produce 224,988 pounds of milk. Find the unit rate in pounds per cow.
Which number is a factor of 10 but not a multiple of 5?
dao has 2 3/8 pounds of hamburger meat. he is making 1/4 pound hamburgers. does dao have enough meat to make 10 hamburgers? explain.
Two stores sell the same television for the same original price. Store A advertises that the television is on sale for 30% off the original price. Store B a
10 facts about wilfred owen