bummmmmmmmmmmmm
bummmmmmmmmmmmm bummmmmmmmmmmmm
  • 23-01-2020
  • Mathematics
contestada

Matt can buy an 8-ounce jar of salsa for $2.79 or a 15-ounce jar of salsa for $5.54. Which jar has the best unit rate?

Respuesta :

stormynicoleeeee
stormynicoleeeee stormynicoleeeee
  • 23-01-2020

Answer:

15 ounce

Step-by-step explanation:

a

Answer Link

Otras preguntas

nutritionist suggest that no more than____ percent of your daily calories should come from fat
Have any amendment ideas not become part of the Constitution? Explain. How have amendments extended the right to vote over time? How have these amendments affec
Find the common factor and factor out 9ab^2-3abc
is 1.5 liters equal to 15 milliliters
The pumpkin patch is open every day. If it sells 2,750 pounds of pumpkins each day, about how many pounds does it sell in 7 days?
What is 15% from $850
Which of these pieces of legislation was an important step in limiting slavery?
80% of a number is 96. What is 25% of that same number? A. 20 B. 30 C. 40 D. 120
Balance. P2O3+H2O -> H2PO3
The level of the oceans' surfaces is known as _______ level. A. volcanic oceanic B. sea C. surface D. atmospheric