oxyuprisinggg oxyuprisinggg
  • 22-01-2020
  • Mathematics
contestada

If 1once of toppings costs. .50 how much would 11onces be

Respuesta :

SSchaefer SSchaefer
  • 22-01-2020

Answer:

If one ounce of toppings cost $0.50, then you would need to take $0.50*11

.5*11= 5.5

11 ounces would be $5.50

hope this helps ;)

Answer Link

Otras preguntas

If x^y×y^x=M where M is a constant then find its first derivatve
Explain why guitar strings of the same length have different pitches.
The ___ banned military activity in Antarctica and set aside the entire continent for research. a). Ozone Treaty b). Norway Treaty c.) Iceberg Treaty d.) Anta
What type of decay process is demonstrated in the following reaction 40 -19K to 0 -1e+40-20Ca?
What factors have prevented free African nations from achieving political stability and economic prosperity? Be sure to give specific examples.
PLEASE HELP ME OUT!! The Pretty Pizza Company wants to open a new pizza place either on the north side of town or the south side of town. They want to open the
What is an example of how a decision-making process can be used to make healthy decisions about relationships and sexual health?
The 5 C's of the marketing mix
PLEASE HELP!!! WILL GIVE BRAINLIEST!!Picture provided below.
What is the volume of a cube with 1/3 inch sides