dmansfield03 dmansfield03
  • 22-01-2020
  • Mathematics
contestada

$12 for 6 bagels; $9 for 24 bagels

Respuesta :

bhashyamsriram1 bhashyamsriram1
  • 22-01-2020

Answer:

This is not a direct variation

Step-by-step explanation:

if 12 dollars for 6 bagels is true then each bagel is $2

if 9 dollars for 24 bagels then each bagel is $0.38

Answer Link

Otras preguntas

Why was the Berlin Wall built? A. To keep people from leaving East Germany B. To keep illegal workers out of East Germany C. To protect Soviet citizens livin
The age in Australia has a normal distribution with a mean 45 years and standard deviation 11 years. The children are classified as the youngest 33% of populat
please help. I don't understand
What is the song about?
13. Which equations are true? Select All that apply 0 17.25= 7.25 0 17.251 = -7.25 0 17.251 = 17.251 O 1-7.25) = 7.25 0 -7.25) = -7.25 -
What is a solution of x2 + 6x=-5?
tep 1: A ferris wheel is an amusement park ride comprised of a large wheel rotating on an axis. There are cars or compartments where people can sit or stand tha
43/57 to a percentage
How is our life end up with day to day stress
attitudes of students that yield good results​