alexastone95 alexastone95
  • 24-12-2019
  • Mathematics
contestada

Which of the following shows an equivalent way to represent the cost of cupcakes?
Brownies 3 for $1
Cookies 8 for $2
Cupcakes 13 for $9

Respuesta :

PrincessOfAnswers
PrincessOfAnswers PrincessOfAnswers
  • 24-12-2019
Well, it doesn’t make sense because you also have 2 other units.
Answer Link

Otras preguntas

A certain colony of bacteria triples in length every 10minutes it's length is now 1millimeter how long will it be in 40minutes
what reaction takes place in the stroma
Which process is responsible for the greatest loss of energy from Earth’s surface into space on a clear night? (1) condensation (3) radiation (2) conduction (4)
Alyssa observed a flock of small birds in her yard. The birds visited a pair of feeders that her parents put out for them and splashed in the birdbath. Which qu
Standard form to Slope-Intercept form 2x+y=-4
A proton gradient across the mitochondrial inner membrane is a requisite for the synthesis of ATP. What contributes to the creation of this proton gradient?
The event that marked the exponential growth of human population was? a. The First World War. b. The Industrial Revolution. c. The Black Death. d. The 21st
Which of the following is not a major ocean on Earth? a. Pacific b. Indian c. Atlantic d. Southern
Clarke borrows $16000 to buy a car he pays simple interest at an annual rate of 6% over a period of 3.5 years how much does he pay all together?
The corporation is an entity separate and distinct from its owners. TrueFalse