lucifer9922
lucifer9922 lucifer9922
  • 22-11-2019
  • Mathematics
contestada

If 5 pounds of cheries cost $10 hom much is the unit price per pound

Respuesta :

StarGazers
StarGazers StarGazers
  • 22-11-2019

1 pound of cherries=$2

Answer Link
omarnoga50 omarnoga50
  • 22-11-2019

The answer is 2

Step-by-step explanation:

you have to divide them to get the answer

Answer Link

Otras preguntas

3,254,107 what digit is in the hundred thousands place
Two examples (sentences) for monophobia
Which expressions are equivalent to 6*v*w*1/2? 3 (v+w) w*v*1/2*6 None of the above
Healthy bodies can come in a variety of shapes and sizes. How would changes in the types of bodies used in advertisements affect the health choices of the gener
how do you say yes and no in german
what was rome's 200 years of peace and prosperity called?
Formula: acceleration= velocity final-velocity initial/time 1- An airplane starts at rest and accelerates down the runway for 20 s. At the end of the runway, it
What is chattel slavery
Long division of 764 divided by 4, must show work
the patriots beat the giants in a football game. the sum of their scores was 44. the diffrence of thier score was 20 how many points did the patriots score i