justinaarchie2005 justinaarchie2005
  • 22-11-2019
  • Mathematics
contestada

For a car, $250 per month, 40 mile per gal, $2.15 cost per gal, make an linear equation

Respuesta :

lizzy411356
lizzy411356 lizzy411356
  • 22-11-2019

Answer:

250+(40×2.15)

336

hope this helps

Answer Link

Otras preguntas

In the early stages of a person's physical, emotional, intellectual, or social development, leisure does not play a vital role. it is later in life when leisure
the result of Margaret mead's fieldwork was a tremendously successful book. It was coming of age in Samoa. which of these sentences most effectively use an appo
Texas v johnson (flag burning) and tinker v. des moines (arm bands in school) both involved issues of
What is the area of this figure?
If the period of a pendulum is 4.0 s, what is it's fequency?
Which of the following Latin American countries is known for its vast natural resources and has the highest GDP and fastest-growing economy? A. Colombia B. Vene
How many degrees separate the North Pole from the South Pole
a 1.05 kg water bottle is sitting on the teacher's desk it is .20 m tall and has a radius of .03 m find the force that the water bottle applies on the desk and
Prevalent in the united states during the early 1900s, pellagra was first thought to be an infectious disease. today we know that it is caused by a deficiency o
car has negative acceleration. What information can you infer from this? A.The car is speeding up and changing its direction. B. The car is speeding up in t