4804103134 4804103134
  • 21-11-2019
  • Mathematics
contestada

Four bagels and five muffins cost $9. Two bagels and ten muffins cost $15. How much does a bagel cost? How much does a muffin cost?

Respuesta :

12575226
12575226 12575226
  • 21-11-2019

A muffin each cost 1.25 each.

Hope this helps!

:)

Answer Link

Otras preguntas

In which amendment was alcohol banned?
George and Barbara will be retiring in four years and would like to buy a lake house. They estimate that they will need $150,000 at the end of four years to buy
Trigonometry, just need to know how to get the answer, not looking for the answer.
In a fit of passion, van Gogh gives a body part to a woman. What body part was it?
Describe why sqrt of -1 ≠ sqrt of -1
John Smith was a(n)_______ of the Powhatan when he met Pocahontas A Ally B Prisoner C Trading Partner D Leader
what did japans emperor hirohito do to solve japans lack of natrual resources during the 1030's?
Select the correct answer. What figure of speech is used in this line from Walt Whitman's poem "I Hear America Singing"? I hear America singing, the varied car
What did lenin changed the name of russia to
Who was Harvey milk