thegamingwolf0502
thegamingwolf0502 thegamingwolf0502
  • 26-10-2019
  • Mathematics
contestada

What is the cost of nine ounces of cheese at $0.80 per pound?

Respuesta :

Classified100
Classified100 Classified100
  • 26-10-2019

Answer:

0.45

Step-by-step explanation:

$0.80/16 * 9

Answer Link

Otras preguntas

Solve the inequality. 22−2x<38 Which answer represents the solution set?
Two plates with area 7.00×10−3 m27.00×10−3 m2 are separated by a distance of 4.80×10−4 m4.80×10−4 m . If a charge of 5.40×10−8 C5.40×10−8 C is moved from one pl
Simplify the radical expression.
Down cycling means...
DS Unlimited has the following transactions during August. August 6 Purchases 78 handheld game devices on account from GameGirl, Inc., for exist240 each, terms
Can someone help me with this please
Wildhorse Taxi Service uses the units-of-activity method in computing depreciation on its taxicabs. Each cab is expected to be driven 144,000 miles. Taxi 10 cos
Consider two projects with returns in various states of nature that have the following relationship; knowing how one project performs gives no information about
A rigid tank contains 2 kg of an ideal gas at 4 atm and 40 C. Now a valve is opened, and half of the mass of the gas is allowed to escape. if the final pressure
I need help for a grade