kathie28 kathie28
  • 25-10-2019
  • Mathematics
contestada

18. Josh bought 2.3 pounds of asparagus. If
each pound costs $1.98, how much will
he pay for the asparagus?
A $4.53
C $45.54
B $4.55
DNH​

Respuesta :

carakiefer12
carakiefer12 carakiefer12
  • 25-10-2019

Answer:

B

Step-by-step explanation:

If you multiply both 2.3 x 1.98, you get 4.55

Answer Link

Otras preguntas

What is 4600000 in standard form?
outline on how to write an essay on the subject I dislike ​
[tex] \huge \mathcal{Question}[/tex]Help ! FBD (free body diagram) required Select all correct choices ~Thanks for Answering ! have a great day ~ ​
Please help asap!!! Will give brainliest
in the "sandwich" elisa technique, what is the function of the capture antibody?
what protection from uv radiation should an effective sunscreen offer?
If I had a section of DNA that contains 350 nucleotides and the A's and Ts made up 200 of those nucleotides, how many As Gs Cs and Ts do I have?(.5 points each
who believed that our personality traits are influenced
Solve the equation 3x^2 - 2x - 10 = 0 . Show all your working and give your answers correct to 2 decimal places.
Find (fog)(x) (gof)(x), if f(x) = 1 - 5x; g (x) = |2x + 3| x​