kathie28 kathie28
  • 25-10-2019
  • Mathematics
contestada

Problem Solving
13. Jessica bought 4.75 pounds of bananas
at $0.72 per pound. How much did the
bananas cost?
​

Respuesta :

jess178939
jess178939 jess178939
  • 25-10-2019
The bananas weighed 6 pounds
Answer Link

Otras preguntas

What's the correct way and why when saying where did you guys went? Or where did did you guys go?
An exclamatory sentence always ends in A. A period B. A question mark C. An exclamation point D. A period or an exclamation point
What is 0.07 as a fraction in simplest form?
What is 0.07 as a fraction in simplest form?
What person played a minor role in the passing of atomic secrets to the Soviets? A. Ethel Rosenberg B. Julius Rosenberg C. David Greenglass D. Klaus Fuchs PLEAS
When Hungary opened its borders, it created a "hole" in the _____.
3 The components of a 15-meters-per-second velocity at an angle of 60.° above the horizontal are (1) 7.5 m/s vertical and 13 m/s horizontal (2) 13 m/s vertical
How does the ocean lose water to the air?
Zack sells full-grown ostriches for $925 and full-grown llamas for $890 each. Zack sold one less than twice as many llamas as ostriches this year. His total sal
Do news entities provide only the facts? Why or why not?