rosalopez9933
rosalopez9933 rosalopez9933
  • 23-10-2019
  • Mathematics
contestada

You buy a package of cheese for $2.50, a loaf of bread for $2.15, a cucumber for $.65, and some tomatoes for $3.50. Find the total cost of the groceries.

Respuesta :

sunny129 sunny129
  • 23-10-2019

Answer:

8.80

Step-by-step explanation:

2.5+2.15+0.65+3.50

Answer Link
Saydaas
Saydaas Saydaas
  • 23-10-2019

Answer:

8.80

Step-by-step explanation:

2.50+2.15+0.65+3.50=8.80

Answer Link

Otras preguntas

Auroras are lights that appear at Earth’s northern and southern poles. What is the main cause of an aurora?
f(x)=-11-2 and g (x)=7x-4 find (f°g)(x)​
Cranberries and grapes may have therapeutic value. A cranberry company obtained the patent for a process to extract the oil from cranberry seeds. According to t
which of these contains genetic meterial and is found in the nucleus? a. vacuole b. nucleolus c. chromatin d. ribosomes
Plz help me I’m begging you so much plz help me plz help me I’m begging you plz it’s an emergency.
Solve for x for 0 ≤ x < 2 π . cotxcosx - cotx = 0 0 Pi/2 Pi 3Pi/2 2Pi
help on 8, 9, and 12?
In the sentence We were hoping for an increase in revenue, the verb were is ____.
what is the best reason to use a diagram?
Can someone help me pls