hairgirl29 hairgirl29
  • 22-10-2019
  • Mathematics
contestada

At the market Susan bought 5 peaches for $1.45 at that rate what would one peach cost

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 22-10-2019

1.45/5 = 0.29

1 peach costs $0.29.

Answer Link

Otras preguntas

Why were southerners fearful of slave revolts? The slaves outnumbered the freemen. Slaves would return to Africa. They would lose the work force. The northerner
What percentage of babies born in the United States are classified as having a low birthweight (<2500g)? explain how you got your answer?
PLZ HELP ASAP!!! Will give brainliest if answered correctly with explanation!!!
when you are about to cross an uncontrolled intersection two way street first look?
Please help me... I will mark brainliest if you do ;) An explanation would be appreciated as well!
Questions are attached
Chinese Nationalists established the Republic of China in Mongolia South Korea Tibet Taiwan
Rank in order, from largest to smallest, the magnitudes of the electric field at the black dot. A. 2, 1, 3, 4 B. 1, 4, 2, 3 C. 3, 2, 1, 4 D. 3, 1, 2, 4
As in most areas of biology, the study of mitosis and the cell cycle involves a lot of new terminology. What the different terms mean is essential to understand
On October 1, ABC Company receives a 9% interest-bearing note from Reese Company to settle a $20,000 accounts receivable. The note is due in six months. At Dece