alexiasalgado4p73x6d
alexiasalgado4p73x6d alexiasalgado4p73x6d
  • 25-09-2019
  • Mathematics
contestada

Which toy pack has a cost of $2.50 per toy?

Which toy pack has a cost of 250 per toy class=

Respuesta :

al3xzandria
al3xzandria al3xzandria
  • 25-09-2019
YoYo. 15/6 = 2.5 so each YoYo costs $2.50.
Answer Link
sguido26
sguido26 sguido26
  • 30-09-2019

Answer:

Yo-Yo

Step-by-step explanation:

I do not know all the steps but I just joined but the answer is Yo-Yo!!

Answer Link

Otras preguntas

If we are able to emphathize with a bullying victim it makes us less likely to intervene to help them. OT. True OF False
Help me ASAP plssssssssss
What is the value of x in the equation 3x – one-ninthy = 18, when y = 27? 5 7 45 63
what's the definition of sublimation according to kinetic particle theory?​
solve and show your work. 26 = 3x - 2 - 7x
conjugate the verb hacer: 2and person plural (they) present progressive tensea.estoy haciendo buenas notas en la closed de historia b. estan haciendo buenas not
2. When the child is pushed in the toy car, he increases speed. Does he accelerate as he is being pushed?
help dont understand like its confusing one minute u add then substract like...
How does the palace of Versailles reflect the rule of king Louis XIV of France??
slope= -5 and y-intercept (0,0)