andrew09775 andrew09775
  • 25-09-2019
  • Mathematics
contestada

9. *If peaches are on sale for $1.25 per pound, how much will 2.4 pounds cost?

Respuesta :

16700 16700
  • 25-09-2019

Answer:

You would do $1.25 multiplied by 2.4 and the answer will be $3.

Step-by-step explanation:

Answer Link
katharinechavez23
katharinechavez23 katharinechavez23
  • 25-09-2019

Answer:

3

Step-by-step explanation:

okay first you multiply 1.25*2.4

1.25*2.4

Now you solve it

3

Answer Link

Otras preguntas

Which of the following has been adopted by courts to aid plaintiffs in establishing negligence claims? a. Res ipsa loquitur only b. Negligence per se only c. As
You add 100 mL of water at 20 C to 200 mL of water at 80°C. What is the most likely final temperature of the mixture?
I need help finding the equation of the line sketched on this photo... Please please help me out.
Can someone help me explain President Eisenhower's "domino theory" as it applies to Southeast Asia.
25 points please help ASAP part 2 What is the volume of a cylinder with a height of 9 in. and a diameter of 8 in.? Use 3.14 to approximate π to calculate the ap
PMI stands for (blank).
Which of the following solutions to the equation below x^2+4x-9=5x+3
What is the formula for finding break even point
Pi is the ratio of ____ to ____. A. area to diameter B. perimeter to area C. radius to diameter D. circumference to diameter
At the luxury hotel in miami, florida, three hotel employees serve the needs of each guest. in every room, a guest can summon a chef, a maid, or a valet by pres