mariog6212345
mariog6212345 mariog6212345
  • 21-08-2019
  • Mathematics
contestada

Find the unit price if a 4-pack of mixed fruit sells for $2.12​

Respuesta :

RaquelLWhite
RaquelLWhite RaquelLWhite
  • 21-08-2019

Answer:

I believe it's .53

Step-by-step explanation:

2.12 / 4= .53

Answer Link
PickleGirlyGirl
PickleGirlyGirl PickleGirlyGirl
  • 21-08-2019

Answer:

0.53

Step-by-step explanation:

4/2.12=0.53

Answer Link

Otras preguntas

A leading medical journal claims that 71% of roller-coaster riders experience extreme anxiety just before the ride begins. A popular theme park wants to conduct
What is the control of this science project: The effect of colour on moods?
Mining companies, farms, financial services, and fisheries are all examples of: transactional markets. cooperative markets. reseller markets. industrial markets
Is the following statement true or false? Providing background information will help readers foll
What does Macbeth's reaction to the news of his wife's death say about his state of mind?
Immediately after the attacks of September 11, 2001, many people around the world a. felt uncomfortable voicing support for the United States. b. shocked by t
plz help!! Which punctuation mark is missing in the sentence? Please put the bread dough into the oven____ A) ? B) . C) !
How does a person become chairman of a congressional committee?
What effect did the Industrial Revolution have on families?
Rewrite using a single positive exponent. 7^4 * 7^-9