adtrantow adtrantow
  • 24-05-2019
  • Mathematics
contestada

what it the better value for the money, $8.99 for a package of 8 cold remedy capsules or $2.25 for 2 capsules​

Respuesta :

shantelstearns shantelstearns
  • 24-05-2019

$8.99 for 8 because 2.225 for 2 would equal $9 for i so you save 1 cwnt buying the package of 8

Answer Link

Otras preguntas

What ship did Christopher Columbus ride in?
if x=at^3 and y=bt^2 then find dy/dx
if x=at^3 and y=bt^2 then find dy/dx
bisects EOG. EOF = y + 30 and FOG = 3y – 50. Solve for y. 20704050
Which is the number, which when squared and added to 12 becomes seven times its value ?
what skills do strong academic writers possess
Whats the equivalent fraction to 11/17
the transfer of goods, crops, and diseases between New and Old World societies after 1492 How was it called?
How many times has Scotland hosted the commonwealth games
Let A={2,3} and B= {7,8}.write the power set of AxB.