suady
suady suady
  • 23-05-2019
  • Mathematics
contestada

4.5kg of oranges and 3kg of apples cost a total of £3.87 2.5kg of oranges cost £1.40 Work out the cost of 1kg of apples.

Respuesta :

karki145 karki145
  • 29-05-2019

Answer:

=£0.516 is 1 kg of apples

Answer Link

Otras preguntas

Hi, can you help with this problem:(-50)/2
Good thesis statement on how Androids better than iPhones?
A car rental company sells accident insurance to 24% of its customers. Out of 550 customers, about how many customers are predicted to purchase insurance?
A musical instrument depreciates by 20% of its value each year. What is the value, after 2 years, of a piano purchased new for $1200?
the highest recorded temperature in the uk is 39° c. the lowest recorded temperature in the uk is - 27° c What is the difference between these two amounts?
why did people hate the roman empire
how did greece's geography discourage unity among the people
Hi, can you help with this problem:(-50)/2
I have been stuck on this question and i would like to know how to solve it ? A mother horse and a baby horse walk 10 miles from point A to point B. The mother’
sin 48,59 = 0,75, maka cos 138,59 =