javierog
javierog javierog
  • 21-05-2019
  • Mathematics
contestada

Please help!!!!!!!!!!

Please help class=

Respuesta :

TheBlueFox
TheBlueFox TheBlueFox
  • 21-05-2019

The cost of 1 pound of cashew nuts would be 4 dollars.

You divide 32 by 8

Answer Link

Otras preguntas

true or false The election of President Lincoln caused North Carolina to secede from the Union.
Why did the United States senate ultimately reject the peace treaty and the League of Nations?
How can I describe my town in French? ( Sights, parks) Please help thanks
the cost of lunch 29.40 and Maya paid 33.81 in all. what percent was the tip that maya left?
In a capitalist system, a. individuals do not control the factors of production. b. governments do not control the factors of production. c. the government is r
Why were the Egyptians successful traders?
you want to rent a limousine for a trip to the city. the limo costs $700 for the night and $0.15 per mile. you have $750 to spend. write an inequality that repr
Complete the dialogue with the correct some,any or no compounds. Amy: I'm going out tonight for my dad's birthday and I need to buy a new pair of shoes. Do you
Which woman is not matched with the correct reform movement? A. Amelia Bloomer - temperance B. Sarah Grimké - abolition of slavery C. Susan B. Anthony - women's
Which defines oligarchy? A. rule by a congress B. rule by a small group C. rule by a monarch D. rule by the citizens