sanchitcoolcham5503 sanchitcoolcham5503
  • 25-04-2019
  • Mathematics
contestada

At a store, Susan selected a pumpkin that weighed 35.2 ounces. Pumpkins cost $1.80 per pound. There are 16 ounces in 1 pound. How much did Susan's pumpkin cost?

Respuesta :

grace200452 grace200452
  • 25-04-2019

$3.96 i think i just did the math

Answer Link

Otras preguntas

In analyzing this photograph, what new method of production is being used
ty sooo much caleb last question
Elements in the same family tend to have the same number of valence electrons. a. True b. False
what is the x intercept of 3x + 6y =12
√-225 • √-36 . show work.
Simplify the following expression 121 divided 11 + 3 x 4/2
Which of the following was an important teaching of Zoroaster?
Goods that are produced in a different year than they are sold are called
Who did the alien and sedition acts target
Write a short essay in which you create an analogy to describe particle motion. Compare the movements and positions of people dancing with the motions of water